Książka telefoniczna E-Zapytanie Klawisze dostępu Facebook
Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Jednorazowe środki na założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej
Edokumenty Statystyki graficzne

Jednorazowe środki na założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej

SPÓŁDZIELNIE SOCJALNE

 

     Zgodnie z art. 46 ust.1 pkt. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Starosta może przyznać bezrobotnemu jednorazowo środki na założenie lub przystąpienie do istniejącej już spółdzielni  socjalnej.

Bezrobotny zamierzający założyć lub przystąpić do spółdzielni socjalnej może złożyć do starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu albo ze względu na siedzibę spółdzielni socjalnej, wniosek o przyznanie ze środków Funduszu Pracy jednorazowo środków na założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem tej działalności.
Maksymalna wysokość dofinansowania to  czterokrotność przeciętnego wynagrodzenia dla jednego członka założyciela spółdzielni oraz trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia  dla jednego członka przystępującego do istniejącej już spółdzielni. Przyznane środki stanowią pomoc de minimis.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie ( 094) 36 540-40/41 lub osobiście w PUP w Świdwinie przy ul. Kołobrzeskiej 3 , pokój nr 7.

 

Strona dodana przez: Izabela Szewczyk (2014-06-12 12:30:39)
Zredagowana przez: Izabela Szewczyk (2017-06-02 09:00:38)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupswidwin.pl/strona/jednorazowe-srodki-na-zalo%C5%BCenie-lub-przystapienie-do-spoldzielni-socjalnej/237